Каталог товарів Діодні мости

Сортування:
Відображення:
Характеристики
Виводити по:
Виводити по:

Що таке діодний міст

Мостовий випрямляч - це електронний компонент, який широко використовується для забезпечення двухполуперіодного випрямлення.

Схема з використанням чотирьох діодів і мостового випрямляча має характерний формат, принципова схема якого заснована на квадраті з одним діодом на кожній стороні. Завдяки своїм характеристикам і можливостям, двонапівперіодний мостовий випрямляч використовується в багатьох лінійних джерелах живлення, імпульсних джерелах живлення і інших електронних схемах, де потрібна випрямлення.

Компоненти діодного моста можуть бути різних форм. Їх можна зробити за допомогою дискретних діодів. Кільце з чотирьох діодів легко можна зробити як на бирці, так і в складі друкованої плати. Необхідно стежити за тим, щоб діоди досить вентилювалися, так як вони можуть розсіювати тепло під навантаженням.

Альтернативно мостові випрямлячі представляють собою окремі електронні компоненти, що містять чотири діода в одному блоці або інкапсульованих корпусі. Чотири з'єднання виведені і помічені "+", "-" і "~". З'єднання «~» використовується для підключення до змінного входу. З'єднання + і - очевидні.

Деякі з цих мостових випрямлячів призначені для монтажу на друкованій платі і можуть мати дроти для монтажу в наскрізні отвори. Інші можуть бути пристроями для поверхневого монтажу.

Деякі мостові випрямлячі укладені в більш великі корпуси і призначені для установки на радіаторі. Оскільки ці випрямлячі спроектовані так, щоб пропускати значний струм, вони можуть розсіювати значний рівень тепла в результаті падіння діода, а також внутрішнього опору об'ємного кремнію, використовуваного для діодів.

Рекомендації з проектування схеми мостового випрямляча

Використовуючи діодний міст для забезпечення виходу постійного струму від входу змінного струму необхідно враховувати кілька факторів:

  • Падіння напруги: струм, який протікає в діодному мосту, буде протікати через два діода і вихідна напруга зменшиться на це значення. Найчастіше в конструкції використовуються діоди на основі кремнію, тому падіння становитиме мінімум 1,2 вольт і буде збільшуватися з ростом значення струму.
  • Розрахунок тепла, що розсіюється випрямлячем: Зверніть увагу, що струм проходить через два діода всередині моста протягом будь-якого напівперіоду. Щоб визначити падіння напруги для передбачуваного рівня струму, варто звернутися до технічної документації діодів мостового випрямляча або всього електронного компонента мостового випрямляча. Падіння напруги, а також струм, який протікає через випрямляч, згенерують тепло, яке необхідно відвести. Іноді досить повітряного охолодження, або ж можна використовувати радіатор.
  • Пікова зворотна напруга: потрібно пам'ятати цей фактор, щоб максимальна зворотна напруга не перевищувалась, так як діоди можуть вийти з ладу.

Де купити діодний міст в Україні

Купити діодні мости можна в українському інтернет магазині електронних компонентів Імрад в роздріб і опт з доставкою по Україні або самовивозом з м.Київ.